Laserworld EL-300RGB
Consegna
Vuoi riceverlo fino a martedì, 19/05/2026? Ordina entro 2 ore e 59 minuti
Spedizione gratuita
lista dei desideri
Laserworld EL-300RGB
  • very safe laser class 2, yet well visible laser beams
  • stand-alone and sound-to-light operation
  • remotely controllable via DMX
  • master-slave mode
  • effects can be adjusted manually with push buttons at the top of the device
  • Total Power typical: 300 mW
  • Guaranteed power: 240 mW
  • Power Red: 80 mW / 638 nm
  • Power Green: 60 mW / 520 nm
  • Power Blue: 100 mW / 450 nm
  • Laser Sources: Diode
  • Laser Class: 2; EN 60825-1: 2014
  • Operation Modes: DMX, stand-alone, sound-to-light, master-slave
  • Scan Angle max.: >50°
  • Basic patterns: starry sky star effect
  • Accessories: power cable, manual, key, Interlock connector
  • Power Supply: 85 V - 250 V AC
  • Power Consumption: 15 W
  • Dimensions: 192 x 150 x 89 mm