  • PRODUCT SPECIFICATIONS Model: DS-D5C75RB/A DISPLAY Screen size: 75 in
  • DLED Pixel pitch: 0.14325 (W) x 0.42975 (H) mm
  • Resolution: 3840 x 2160 at 60 Hz
  • Brightness: 400 cd/m² (Typical)
  • Color depth: 10 bit
  • Display colors: 1.07 billion
  • Response Time: 5 ms
  • VA Contrast ratio: 5000:1 (Static), 30,000:1 (Dynamic)
  • Color gamut: 72% NTSC (CIE1931) (Typical)
  • Refresh Rate: 60 Hz
  • Viewing angle: 178° (Horizontal) / 178° (Vertical)
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Surface Hardness: 9H (Pencils), 7 (Mohs Scale
  • Mohs) Glass: Anti-reflective glass
  • Surface reflection: 25% Haze Glass lamination method: Zero lamination
  • Display area: 1650.24 mm x 928.26 mm
  • Transmittance: 88% +- 3
  • Service life: 50,000 hours
  • Operating life: 7 x 16 hours
  • TOUCH Type: Infrared touch screen
  • Touch points: Up to 50 multi-touch points Touch response time: max. 2 ms Minimum sensing object: min. 1.5 mm (min. 90% of area touched)
  • Touch accuracy: +- 0.5 mm (min. 90% of the touched area)
  • Touch resolution: 32767 x 32767
  • INTEGRATED SYSTEM Operating system: Android 13.0
  • Memory: 8
  • GB Built-in storage: 128
  • GB Processor: Quad-core Cortex-A76 x 4 (2.4 GHz) and Cortex-A55 x 4 (1.8
  • Mali-G610 MC4 HDCP version: 2.3
  • INTERNAL FEATURES Speakers: 2 x 20 W + 25 W built-in
  • Bluetooth: Built-in BLE module, supports Bluetooth 5.1
  • NFC: Supports screen projection via smartphone
  • Control Interfaces: TOUCH-USB 3.0 x 3, RS232 x 1
  • Network Interface: LAN (1000 Mbps) x 2, Wi-Fi 6 (IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax) with 2.4 GHz/5 GHz support Data transmission interfaces: USB 3.0 x 4, USB 2.0 x 1, Type-C x 2 (USB 2.0 support, DP 1.2, charging: 15 W side, 65 W front)
  • POWER SUPPLY Power supply: 100-240 VAC, 50/60 Hz
  • Standby consumption: max. 0.5 W
  • Average consumption: < 150 W
  • Operating humidity: 10%~90%
  • GENERAL VESA RH: 800 mm x 400 mm (4 x M8-25 mm)
  • Product dimensions: 1713.2 mm x 1019 mm x 82.5 mm
  • Packaging dimensions: 1937 mm x 264 mm x 1222 mm