Lavoce DN14.30T-16 1.4 Compression Driver, Neodymium Magnet Neodymium compression drivers
  • -22%
Lavoce DN14.30T-16 1.4 Compression Driver, Neodymium Magnet
Tax included
110 W AES, 16 ohms, 108 dB, 500 - 18000 Hz
Qty
In Stock
Delivery
Do You want Your order by Tuesday, 19/05/2026? Order within 3 hours and 57 minutes
Free shipping
wishlist
  • For further information about this product, please refer to the Data Sheet under Downloads
Scope of delivery
  • 1 x speaker
  • Power: Program: 220W, Rated: 110W AES
  • Frequency range: 500 - 18000 Hz
  • Sensitivity: 108 dB
  • Impedance: 16 ohms