Omnitronic ELA-T20OD Transformer 20W IP65 100 V Accessories
  • -19%
  • New
Omnitronic ELA-T20OD Transformer 20W IP65
Tax included
Weather-proof 100 V audio transformer
Qty
In Stock
Delivery
Do You want Your order by Tuesday, 19/05/2026? Order within 4 hours and 2 minutes
wishlist
  • Connects an 8-ohm speaker to a 100 V PA line
  • Suitable for outdoor use IP65
Scope of delivery
  • 1 x device
  • 1 x user manual
  • IP classification: IP65
  • Power connection: Mains input via screw terminal
  • Power: Rated: 20W RMS
  • Frequency range: 30 - 15000 Hz
  • Impedance: 8 ohms; public address systems 100V
  • Power tapping: 2.5W; 5W; 10W; 15W; 20W RMS via selector switch switchable