Lavoce NBASS12-30 12 Bass Guitar Woofer, Neodymium Magnet Steel Basket Driver Bass guitar speaker
  • -22%
Lavoce NBASS12-30 12 Bass Guitar Woofer, Neodymium Magnet Steel Basket Driver
Tax included
400 W AES, 8 ohms, 98 dB, 50 - 3000 Hz
Free shipping
wishlist
  • For further information about this product, please refer to the Data Sheet under Downloads
Scope of delivery
  • 1 x speaker
  • Power: Program: 800W, Rated: 400W AES
  • Frequency range: 50 - 3000 Hz
  • Sensitivity: 98 dB
  • Impedance: 8 ohms
  • Speaker: Woofer 12 with neodymium magnet, Basket material: steel, Voice coil lows 3
  • Type of speaker: Bass guitar speaker
  • Weight: 3.00 kg
Data sheet
Woofer inch
12"