Vonyx AP1200PA Mobile Amp 12 BP-HH-UHF
Tax included
AP1200PA Mobile Amp 12 BP-HH-UHF
Qty
In Stock
Delivery
Do You want Your order by Wednesday, 20/05/2026? Order within 3 hours and 9 minutes
Free shipping
wishlist
12 600W professional portable speaker equipped with remote control, USB port and built-in SD card slot for MP3 file playback. This all-in-one system is equipped with BT receiver for music playback and wireless UHF bodypack transmitter. It works via power supply or built-in 12V rechargeable battery and thus can be effectively used in outdoor environments. control for MP3, tone controls, etc.
  • 12 600 W portable speaker.
  • BT receiver for audio streaming
  • 1X UHF body-pack
  • 1X UHF Microphone
  • 1X Wired microphone
  • Built-in USB, SD / MMC media player
  • Battery level indicator
  • Echo effect for all microphones
  • High compression drivers
  • Remote control for MP3 player
  • Mains power supply or 12V battery
  • Integrated trolley with telescoping handle
  • Sturdy ABS case
  • 35mm tophat
  • AP1200PA Portable Audio System 12 BT, UHF M + BP
  • Playback options: BT Streaming, SD-Card, USB
  • Output power: Max 600W
  • Battery: 12V - 7Ah
  • Frequency Response: 50Hz - 19,000Hz
  • Diameter tweeter: 1
  • Diameter woofer: 12
  • Magnet weight: 30 oz
  • Input Connections: 6.3 mm jack, RCA, SD Card slot, USB
  • Output Connections: can pick multiple RCA
  • Frequency: Handheld microphone 863,100 MHz
  • Frequency: Headset (bodypack) 864.500 MHz
  • Select the supplied features: The item has a speaker pole mount
  • Power Supply: 220-240VAC 50Hz
  • Dimensions (L x W x H): 300 x 375 x 595mm