Lavoce CSF061.70K 6.5 Coaxial Speaker, Ferrite, Steel Basket Driver Coaxial speaker
  • -23%
Lavoce CSF061.70K 6.5 Coaxial Speaker, Ferrite, Steel Basket Driver
Tax included
150 W AES LF/35 W AES HF, 8 ohms LF/8 ohms HF, 92 dB LF/103.5 dB HF, 95-6000 Hz LF/1500-20000 Hz HF
Qty
In Stock
Delivery
Do You want Your order by Tuesday, 19/05/2026? Order within 3 hours and 57 minutes
Free shipping
wishlist
  • For further information about this product, please refer to the Data Sheet under Downloads
Scope of delivery
  • 1 x speaker
  • Power: Program: 300W LF, Rated: 150W AES LF, Program: 70W HF, Rated: 35W AES HF
  • Frequency range: 95 - 6000 Hz LF, 1500 - 20000 Hz HF
  • Sensitivity: 92 dB LF; 103.5 dB HF
  • Impedance: 8 ohms LF; 8 ohms HF
  • Weight: 2.00 kg
Data sheet
Woofer inch
6,5"