Lavoce FSF041.00-16 4 Fullrange, Ferrite Magnet, Steel Basket Driver Small size full ranges
  • -25%
Lavoce FSF041.00-16 4 Fullrange, Ferrite Magnet, Steel Basket Driver
Tax included
40 W AES, 16 ohms, 89 dB, 110 - 18000 Hz
Delivery
Do You want Your order by Tuesday, 19/05/2026? Order within 2 hours and 33 minutes
wishlist
  • For further information about this product, please refer to the Data Sheet under Downloads
Scope of delivery
  • 1 x speaker
  • Power: Program: 80W, Rated: 40W AES
  • Frequency range: 110 - 18000 Hz
  • Sensitivity: 89 dB
  • Impedance: 16 ohms
  • Weight: 0.74 kg
Data sheet
Woofer inch
4"