KLOTZ SLW062XE15 - 15 m Stagebox with cable
  • -28%
KLOTZ SLW062XE15 - 15 m
Tax included
StraightLink 8 channel - 6/2 XLR - single ground
Qty
In Stock
Delivery
Do You want Your order by Wednesday, 03/06/2026? Order within 0 hours and 9 minutes
Free shipping
wishlist
KLOTZ SLW062XE15 - 15 m
  • Channels: 8
  • XLR Inputs: 6
  • XLR Outputs: 2
  • Cable Length: 15 m
  • Weight: 4,46 kg
Box
  • Dimension: length 268 mm; wide: 56 mm; height: 62 mm
  • Panel connectors: 6x female, 2x male - plastic shell, gold-plated contacts
  • Strain relief (box side): ZEFLEX, plastic spiral anti-kink protection
Cable
  • Channels: 8
  • Cable typ: PW08X, Ø 0.22 mm², high flexible studio multicore, XLPE insulation (cross-linked PE)