HELVIA HSMA-350D PLAY
Tax included
2U 350W Single-Zone Mixer Amplifier with DAB+/FM/USB/BT
Qty
In Stock
Delivery
Do You want Your order by Tuesday, 19/05/2026? Order within 3 hours and 13 minutes
Free shipping
wishlist
HELVIA HSMA-350D PLAY
  • DIFETTI ESTETICI
  • 1-Zones Operation with Output Attenuator
  • Class-D Power Amplifiers with 350W RMS power
  • 100V Constant Voltage Zone Output
  • 4-16? Overall Low-Impedance Output (not controlled by zone attenutators)
  • Built-in High-Efficiency Digital Audio Processing
  • Advanced Over Current and Overload Protection
  • DC 24V Auxiliary Power Supply for Emergency Purposes
  • EMC 100V Emergency Input with Priority
  • Multimedia Player with OLED Screen and Remote Control
  • FM, DAB+, BT 5.0, USB Operation
  • Mixer with Independent Volume Control, Master Level and 2-Band EQ
  • 3 Mic/Line Balanced Inputs with +48V Phantom