Lavoce NBASS10-20 10 Bass Guitar Woofer, Neodymium Magnet Steel Basket Driver Bass guitar speaker
  • -23%
Lavoce NBASS10-20 10 Bass Guitar Woofer, Neodymium Magnet Steel Basket Driver
Tax included
150 W AES, 8 ohms, 96 dB, 50 - 5000 Hz
Qty
In Stock
Delivery
Do You want Your order by Tuesday, 19/05/2026? Order within 3 hours and 20 minutes
wishlist
  • For further information about this product, please refer to the Data Sheet under Downloads
Scope of delivery
  • Power: Program: 300W, Rated: 150W AES
  • Frequency range: 50 - 5000 Hz
  • Sensitivity: 96 dB
  • Impedance: 8 ohms
  • Speaker: Woofer 10 with neodymium magnet, Basket material: steel, Voice coil lows 2
  • Type of speaker: Bass guitar speaker
  • Weight: 1.31 kg
Data sheet
Woofer inch
10"