Lavoce NBASS15-30 15 Bass Guitar Woofer, Neodymium Magnet Steel Basket Driver Bass guitar speaker
  • -20%
Lavoce NBASS15-30 15 Bass Guitar Woofer, Neodymium Magnet Steel Basket Driver
Tax included
400 W AES, 8 ohms, 98 dB, 40 - 4000 Hz
Free shipping
wishlist
  • For further information about this product, please refer to the Data Sheet under Downloads
Scope of delivery
  • Power: Program: 800W, Rated: 400W AES
  • Frequency range: 40 - 4000 Hz
  • Sensitivity: 98 dB
  • Impedance: 8 ohms
  • Speaker: Woofer 15 with neodymium magnet, Basket material: steel, Voice coil lows 2
  • Type of speaker: Bass guitar speaker
  • Weight: 3.50 kg
Data sheet
Woofer inch
15"