Lavoce FSN041.00-16 4 Fullrange, Neodymium Magnet, Steel Basket Driver Small size full ranges
  • -25%
Lavoce FSN041.00-16 4 Fullrange, Neodymium Magnet, Steel Basket Driver
Tax included
40 W AES, 16 ohms, 91 dB, 110 - 18000 Hz
Qty
In Stock
Delivery
Do You want Your order by Tuesday, 19/05/2026? Order within 3 hours and 57 minutes
wishlist
  • For further information about this product, please refer to the Data Sheet under Downloads
Scope of delivery
  • 1 x speaker
  • Power: Program: 80W, Rated: 40W AES
  • Frequency range: 110 - 18000 Hz
  • Sensitivity: 91 dB
  • Impedance: 16 ohms
  • Weight: 0.40 kg
Data sheet
Woofer inch
4"